Blog Yazılarımız - Matbaa Dijital

telefon, numaramızİletişim 0216 365 32 18
saat, çalışma saatleri
Hafta içi 09:00 - 19:00   Cumartesi 09:00 - 18:00
İçeriğe git

Ataşehir Matbaa

Matbaa Dijital
Yayınlayan içinde Matbaa ·
Ataşehir Matbaa
Ataşehir de kurulan Matbaa Dijital genişleyen hizmet yelpazesiyle matbaa, dijital baskı, davetiye işleri yapmaktadır. Ataşehir deki müşterilerimizin hertürlü ihtiyacına cevap verebilmek için son baskı teknolojilerini yakından inceliyoruz.  Katalog, Cepli Dosya, Bloknot, Antetli Kâğıt, Zarf, Kartvizit, Kaşe, Küp Bloknot, Etiket, Broşür, İnsört, Servis Altlığı, Magnet, Matbuu Evrak, Fatura, İrsaliye, Makbuz gibi ürünleri hızlı ve kaliteli bir şekilde üretiyoruz. Kaliteyi her zaman üst seviyede tutarak, her aşamada rekabet gücü yüksek aranılan baskılı matbaa ürünleri sunmak, personel eğitimi ve ekip ruhunu geliştirerek, çağa ayak uydurarak çevreye saygılı dürüst bir matbaa hizmeti vermektedir.

Ataşehir gibi Matbaa rekabetinin yüksek olduğu bir semtte her müşterinin bizim için önemi büyük... Ataşehir de her müşteriye talibiz. Sizde Ataşehir de güvenilir bir Matbaa arıyorsanız bizimle iletişime geçin. Matbaa Dijital, Ataşehir sizlere uygun fiyatlara yüksek kalitede baskı imkanı sunar.

Ataşehir de Matbaa hizmeti veren Matbaa Dijital'in baskı aşaması;

Baskı Öncesi
İlk önce basılacak işin tasarımı deneyimli grafiker ekibimiz ile yapılır. Tasarımı yapılacak olan resim veya yazılar bilgisayara aktarılır. Bilgisayara aktarılan görsel öğeler mizanpaj yazılımında bir araya getirilerek baskıya uygun tasarım oluşturulur. Bilgisayar yardımıyla yapılan bu işleme masa üstü yayıncılık da denir. Sonrasında, yapılan çalışmanın film çıkışları alınır. Film, baskı için kullanılan kalıbı oluşturmak için kullanılır. Filmden sonra da prova alınabilir. Filmden alınan provaya analog prova (Dupont firmasının Cromalin sisteminden dolayı sektörde "cromalin" adı ile bilinir) denmektedir. Analog provanın dışında baskıyı taklit eden yazıcılarla dijital prova da alınabilir.

Baskı
Film çıkışları alındıktan sonra alüminyum plakalar (kalıp) üzerine tasarımın görüntüsü çıkarılır. Kalıp çekme denilen bu işlem iki aşamada gerçekleşir: Film kullanarak kontakt baskı yani pozlandırma ve banyo. Günümüzde tasarımlar bilgisayardan direk kalıba alınabilmekte, CTP adıyla anılan bu sistem ile film ve montaj işlemleri ortadan kalkmaktadır. Kalıp çekildikten sonra baskıya geçilir.

Baskı sonrası
Baskı sonrasında selefon, lak gibi malzemelerle yüzey kaplama (laminasyon) uygulanabilir. Mücellithane makineleri kullanılarak da çok sayfalı ürünlerde katlama, harmanlama, iplik dikiş, tel dikiş gibi işlemler, kitap ve dergiler için kapak takarak ciltleme gibi, ambalajlar için kalıplı kesim gibi işlemler uygulanabilir.


İçeriğe dön